Author Topic: Filme  (Read 49215 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Filme
« on: December 09, 2009, 10:26:18 pm »
Ultimul film lansat in materie de F.A. este
THE BLIND SIDE
Il puteti lua de aici: http://thepiratebay.org/torrent/5204018/The_Blind_Side_DVDSCR_XviD_AC3-DEViSE(No_Rars)
Filmul este inspirat din realitate, o legenda proaspata ce ajunge pana in clipele de fata in care urmarim primul sau sezon pro, NFL 2009.

Vizionati-l cu placere si veniti la antrenamente cu sufletele incarcate de dorinta de a face ceva care sa conteze, pentru voi si pentru altii !

Offline dede

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 328
  • Head Coach
  • No.: 31
  • Position: LB
Re: Filme
« Reply #1 on: December 10, 2009, 02:03:38 pm »
every day is game day

Offline r0bby#3

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 97
  • --
Re: Filme
« Reply #2 on: December 10, 2009, 09:10:56 pm »
Sper sa apara si la cinema in curand.Mai jos e o lista cu filme despre fotbal american,majoritatea vazute.

The longest yard (1974)
Rudy (1993)
The waterboy (1998)
Varsity Blues (1999)
Any given sunday (1999)
Remember the Titans (2000)
The replacements (2000)
Radio (2003)
Friday night lights (2004)
The longest yard (2005)
Invincible (2006)
We are Marshall (2006)
Gridiron gang (2006)
Facing the Giants (2006)
The comebacks (2007)
The gameplan (2007)
The Waterboy (1998)


Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #3 on: December 11, 2009, 07:20:49 am »
Mai jos am atasat lista completa a tuturor filmelor cu football american.
Eu am 36 din ele.

Legenda:
"Have":
"v"- il am
"-" - l-am vazut, nu mi-a placut, nu l-am salvat sau nu are ca subiect principal football
"gol" - nu l-am gasit

"Format":
"1080p"
"720p"
"DVD" - format DVD-video
"gol" - format DIVX

"Subtitle":
RO- subtitrare in romana
EN - subtitrare in engleza

Ultima actualizare a fisierului: 31.10.2010
« Last Edit: December 25, 2013, 11:53:21 am by negrishor »

Offline c0c0

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 202
  • DT #89
Re: Filme
« Reply #4 on: December 11, 2009, 12:37:39 pm »
recomand toate filmele de mai sus....dar ultimul The Blind Side ...este bestial....uitativa ca merita

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #5 on: April 27, 2010, 01:27:39 pm »
Lista cu filme din documentul atasat mai sus a fost updatata.

Offline razna

  • Posts: 7
Re: Filme
« Reply #6 on: December 15, 2010, 12:33:38 am »
e super tare filmu the blind side
Lasa tzigariile si bautura apuca-te de sport!



I will always love rugby

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #7 on: March 04, 2011, 07:59:04 pm »
Tocmai ce am vazut pe canalul Digi Film filmul "Pride", 2007.
Pentru multi, filmul nu cred ca se remarca prin ceva deosebit, fiind un film oarecum de duzina, din genul sport, drama.
Chestiunea este ca mie, la vederea oricarui film cu sau despre sport, care e cat de cat bine facut, imi trezeste niste emotii, cum numai un sportiv de performanta ce a trait ceva similar in preajma competitiilor poate sa simta.
Aceste filme de obicei au mesaje puternice si sunt incarcate de emotii si sentimente ce doar persoanele mai sus mentionate le pot simti urmarindu-le.

As descrie acel sentiment de munca, munca din spate, pe care se bazeaza intreaga performanta, skill-ul prezent in acea competitie, stapanirea de sine, cand totul este suspendat de un fir de par, tone, cand la cea mai mica deconcentrare poti pierde tot, intr-o clipa.
Dar poti sa infaptuiesti si ceva maret, cand ai in spate acea munca, cand ai sub tine acea baza solida, care iti este aratata cum sa o construiesti, de catre antrenori, la zecile si sutele de antrenamente ce te definesc ca sportiv.

Cand o sa aveti aceste sentimente, o sa intelegeti ca exista ceva mai presus de victorie, care are acelasi gust dulce, care a fost mult asteptat, atat de mult timp, cu atata gust amar in tot acest timp.

Unii dintre voi vor doar victoria, vor sa castige, cateodata cu orice pret. Vor sa ajunga la bomboana de pe coliva sau la cireasa de pe tort, fara a mai lua in considerare "baza" pe care trebuie sa o aibe, sa o cladeasca, ca sa poata fi eligibil la victorie; ca sa poata sa tina capul in sus la fel de mandru chiar daca pierde, sustinut de munca din spate, de nivelul competitiv la care s-a situat si pe care l-a demonstrat.
Va doriti atat de mult victoria incat incercati sa ajungeti la ea mintindu-va, mintindu-va pe voi, incercand sa va catarati in varful unui bat. Cateodata se intampla si asta, cateodata se intampla ca ' campionii sa fie huiduiti in astfel de momente, insa cateodata se mai intampla ca cel ce pierde in fata adversarului, sa fie aplaudat si aclamat, prin dovada muncii si daruirii sale.

Nu, nu acesta este cursul epic al filmului ce vi l-am propus in acest post, insa vazandu-l, mi-au venit aceste idei in cap, caci mi-a trezit analogii cu ce se intampla si in echipa noastra.
Va recomand sa-l vizionati.

Offline dede

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 328
  • Head Coach
  • No.: 31
  • Position: LB
Re: Filme
« Reply #8 on: March 10, 2011, 03:44:39 pm »
every day is game day

Offline c0c0

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 202
  • DT #89
Re: Filme
« Reply #9 on: March 10, 2011, 04:09:11 pm »
deci asta e celebru film pt care a slabit 50cent nush cate kg :))  cand apare... ?

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #10 on: September 25, 2011, 06:28:01 pm »
A aparut "TOUCHBACK", 2011, pe filelist

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #11 on: December 02, 2011, 06:34:32 pm »
Un documentar excelent, ce prezinta parte din viata a doi adolescenti de culoare din state, visele si dorintele lor, viata cu greutatile ei, drumuri posibile, impliniri si deziluzii; basket.

"Hoop Dreams" 1994

Il gasiti pe filelist in colectii de filme despre sport.
Subtitrare exista doar in engleza, insa e binevenita.

Offline dede

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 328
  • Head Coach
  • No.: 31
  • Position: LB
Re: Filme
« Reply #12 on: December 24, 2011, 12:41:56 pm »
every day is game day

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #13 on: January 02, 2012, 06:09:33 pm »
Hurricane Season  - 2009

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #14 on: February 08, 2012, 09:10:43 pm »
Va recomand sa vedeti filmul
"Forever Strong" (2008)

E un super film ! Transmite o gramada de informatii, aceleasi pe care incerc sa vi le transmit si eu, insa se pare ca sunt greu de crezut si si mai greu de aplicat. Mare atentie si la mesajul final, cel semnat de antrenor ! Oare toti antrenorii o iau razna si spun incontinuu acelasi lucru, toti, insa nici un sportiv nu pare sa creada asta ?
Pun citatul la threadul de motivatie.

Offline sigma

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 84
  • CB #24 Vlad
Re: Filme
« Reply #15 on: February 09, 2012, 02:42:45 pm »
Acelasi actor Sean Faris in Never Back Down, un film destul de cunoscut despre MMA.
Recomand ambele!

Offline Snipester

  • Posts: 44
  • RB #20 Stefan
Re: Motivatie
« Reply #16 on: June 13, 2012, 10:07:17 pm »
As vrea sa recomand si eu filmul "Friday Night Lights" pentru cine nu l-a vazut, e un film extraordinar.
It ain't about how hard you get hit, it's about how hard you can get hit and KEEP moving forward.

Offline george

  • Posts: 51
Re: Motivatie
« Reply #17 on: June 13, 2012, 10:31:19 pm »
e bun filmu .. vezi ca e si un serial cu acelas nume are 5 sezoane.. 8)
Toţi oamenii, fără deosebire, trebuie trataţi ca nişte copii mici, unii chiar ca nişte bolnavi în spital.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #18 on: October 26, 2012, 08:09:33 am »
Va recomand sa vedeti filmul documentar "Facebook Follies" ("Nebunia Facebook"). L-am vazut aseara pe HBO subtitrat. Va va deschide ochii la multe lucruri. Se gaseste si pe net pe torenti, dar nu cred ca gasiti subtitrare, mai ales in romana.

Offline Dragos

  • Posts: 45
  • QB #_
Re: Filme
« Reply #19 on: October 28, 2012, 11:10:09 pm »
Am vazut filmul si ai dreptate. Cazurile prezentate te fac sa te gandesti de 2 ori inainte de a posta ceva pe internet.

Am gasit filmuletul asta pe YouTube chiar azi: http://youtu.be/F7pYHN9iC9I  - acelasi subiect :D

Offline george_mototolea

  • Posts: 12
Re: Filme
« Reply #20 on: December 26, 2013, 08:53:48 pm »

Offline george_mototolea

  • Posts: 12
Re: Filme
« Reply #21 on: January 04, 2014, 04:59:58 pm »
http://www.filmetraduse.net/drama/1548-gridiron-gang-online-subtitrat-in-romana.html#_

Gridiron Gang spune emotionanta poveste a unui gardian la o inchisoare pentru delincventi juvenili, Sean Porter (Dwayne “The Rock” Johnson), care, impreuna cu un alt gardian, Malcolm Moore (Xzibit), transforma un grup de condamnati intr-o echipa de fotbal in doar patru saptamani. Luptand cu rivalitatile specifice bandelor si cu ura dintre colegii sai de echipa, Porter da cateva lectii (si invata si el cateva), in timp ce pustii invata ceea ce inseamna respectul de sine si responsabilitatea.
 Intr-o lume in care 75% din delincventii juvenili revin in inchisoare sau au parte de un sfarsit violent pe strada, Porter si Moore se confrunta cu piedici aparent de nedepasit. Nimeni nu vrea sa joace impotriva unor criminali condamnati, dar dupa un efort sustinut si o farama de inspiratie, Porter si echipa lui ajung sa lupte pentru propria lor izbavire si pentru o a doua sansa.
 Inspirat dintr-o intamplare adevarata, Gridiron Gang este o dovada vie a faptului ca orice om poate lupta pentru destinul sau si ca membrii aparent fara speranta ai societatii isi pot schimba vietile.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #22 on: January 26, 2014, 07:37:31 pm »
Claudiu, am cautat si eu filmul ala de ziceai tu dar nu am gasit, nici macar pe IMDB. Poate nu am inteles eu bine, ai zis "The Coach" si parca din 2013.
10x

Offline Lilboomy

  • Posts: 139
  • Claudiu
  • No.: 17
  • Position: WR
Re: Filme
« Reply #23 on: January 26, 2014, 08:54:58 pm »
Da , acum am vazut si eu , este cu baschet nu cu fotbal + ca este scurtmetraj :)) .
http://www.imdb.com/title/tt2854508/

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: Filme
« Reply #24 on: January 27, 2014, 08:01:00 am »
10x