Recent Posts

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
NFL & NCAA / Re: Echipa preferata
« Last post by Mihnea on October 14, 2019, 02:41:09 pm »
NFL:
Dallas Cowboys
42
General / Re: Aniversari !
« Last post by gabi on October 12, 2019, 08:56:33 am »
La mulți ani, Ștefan!
43
General / Re: Aniversari !
« Last post by ngr on October 12, 2019, 07:50:00 am »
La multi ani Stefan !
44
NFL & NCAA / Echipa preferata
« Last post by ngr on October 10, 2019, 08:04:13 am »
NFL:
Pittsburgh Steelers
Arizona Cardinals

NCAA:
Illinois Fighting Illini
45
General / Re: Aniversari !
« Last post by paul on September 26, 2019, 06:59:23 pm »
La multi ani Dragos !
46
General / Re: Aniversari !
« Last post by ngr on September 26, 2019, 05:51:01 pm »
La multi ani !
47
General / Re: Aniversari !
« Last post by robertv on September 26, 2019, 09:19:32 am »
La mulți ani Dragoș!
48
General / Re: Aniversari !
« Last post by gabi on September 26, 2019, 09:16:37 am »
La mulți ani, Dragoș!
Sănătate și fericire!
49
Recrutari / Recruiting / Re: Fii cel mai bun ! Demonstreaza asta oricui !
« Last post by robertv on June 07, 2019, 02:18:43 pm »
Va multumesc pentru explicatia detaliata
50
Recrutari / Recruiting / Re: Fii cel mai bun ! Demonstreaza asta oricui !
« Last post by ngr on June 06, 2019, 05:44:49 pm »
Cand o sa invatati logica o sa realizati ca afirmatia mai de sus nu este valabila intotdeauna:
E mereu adevarat ca:
    - munca este mai importanta decat talentul / geneticul
    - numai cu talent/genetic si fara munca nu ajungi prea departe, mai mult poti ajunge chiar rau
    - numai cu munca/dedicaatie dar fara talent/genetic ajungi destul de bine
    - cu talent/genetic dar si cu munca/dedicatie ajungi foarte sus sau foarte departe

Acum, in aceasta ordine de idei, afirmatia mai de sus este falsa gresita, pentru ca este categorica, spune ca intotdeauna este asa. Fals! Este mai probabil sa fie asa dar este posibil sa fie si invers

Acum depinde si in ce ramura aplicam enuntul. Sport de echipa, sport individual. Sport de elita, sport de masa.

Daca ma stiti suficient de bine, cunoasteti nivelurile mele din disciplinele sportive care le-am practicat mult, o sa realizati ca eu sunt un contraexemplu al acelei afirmatii si bineinteles nu sunt singurul, din pacate sunt foarte multi in aceasta situatie, mult prea multi chiar. Sportul se bazeaza pe execlenta, pe o piramida valorica (la baza e mare, la varf e ascutita, doar unul singur dintre toti ajunge in varf).
Eu nu am avut talent, genetic nici atat. Am muncit mult, fiindca mi-am dorit enorm! Conform afirmatiei pusa de Robert trebuia sa fi castigat deja. Din pacate nu am castigat, abia daca pot zice ca am "scos un egal".
Dar in aceste momente, tarziu, in apusul carierei, satisfactia si bucuria victoriei vine de la cei pe care ii indrum catre victorie. Ii aleg pe cei cu talent, cu potential si le arat cat si cum trebuie sa munceasca ca sa castige. Castig si eu odata cu ei. Din pacate multi nu inteleg asta si fiind greu, abandoneaza. Lor li se potriveste afirmatia pusa de Robert.
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10