Author Topic: 2%  (Read 22937 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
2%
« on: February 28, 2010, 10:18:48 pm »
A inceput programul 2%.
Oricine lucreaza cu carte de munca (plateste impozit pe salariu la stat) poate redirectiona 2% din impozitul virat la stat catre o entitate nonprofit.
Mai multe detalii despre cum se poate face asta aici:
http://www.ct-sharks.ro/doilasuta.php

Cu cat gasiti mai multi doritori sa ne ajute, cu atat ajutorul primit de Sharks va fi mai mare.
Ganditi-va la toti cunoscutii vostrii care lucreaza. In toate grupurile in care va invartiti. Convingeti-i sa ne ajute, caci nu costa nimic.
Pentru cei din Constanta, imi puteti aduce mie fisele fiscale insotite de formularele completate si le depun eu la unitatea fiscala.
Multumim.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #1 on: April 30, 2010, 12:47:07 pm »
Nimeni nimic?
Pana acum doar Pedro mi-a mai adus fise.
Ceilalti nimic ?

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #2 on: January 03, 2011, 01:47:41 pm »
Un nou an, un nou program !

Multumim anticipat celor care printr-un simplu gest ne ajuta.

Offline ady

  • Posts: 32
  • OT #63
Re: 2%
« Reply #3 on: January 03, 2011, 11:37:03 pm »
si cum e ca numai tin minte, trebuie scris un formular de catre angajat? formularul il dai u? aminteste`mi t rog. ms

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #4 on: January 04, 2011, 07:31:13 am »
Da, completezi formularul asta http://www.ct-sharks.ro/resources/decl_230_2008.pdf dupa cum scrie aici http://www.ct-sharks.ro/doilasuta.php
Apoi mai ai nevoie si de fisa fiscala de la angajator care sa o atasezi impreuna cu formularul ala 230.
Apoi mi le dai mie, ca le depun eu.

Offline ady

  • Posts: 32
  • OT #63
Re: 2%
« Reply #5 on: January 05, 2011, 07:18:39 pm »
ok ms o sa scot la imprimanta cateva si ma duc pe la rude, prieteni k eu aqm sunt fara munca :D

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #6 on: February 14, 2011, 09:10:12 am »
Un nou sezon de 2 % e in desfasurare.
Multumim celor care se gandesc la noi si ne pot ajuta cu acest gest simplu.

Membrii echipei incercati sa strangeti cat mai multe adeziuni de 2%, de la parinti, frati, unchi, matusi, rude, prieteni, care muncesc. Nu exista sa nu convingeti o gramada de persoane. Sper ca delasarea voastra in a aduna aceste adeziuni sa nu fie un motiv suplimentar ce va atarna in balanta daca meritati echipamentul ce-l purtati sau nu.
Aceste echipamente au fost obtinute in majoritate prin acest program.
Deci nu concep ca vreunul dintre voi sa nu aduca nici macar 1-2 fise completate.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #7 on: March 08, 2011, 09:14:11 am »
Am rugamintea pentru cei ce mi-au adus formulare de 2% completate de cunostintele lor, sa faca rost cat mai curand si de fisele fiscale aferente, caci altfel exista posibilitatea sa fi fost facute degeaba.
Eu deja ma pregatesc sa predau ce s-a strans, fiindca mai tarziu vor fi cozi mari la administratia fiscala si exista posibilitatea mare de a fi pierdute fise, neinregistrate, etc.
Daca puteti in weekendul ce vine sa le aduceti ar fi perfect.
Totodata le reamintesc si celorlalti care nu au adus nici macar o fisa ca nu pot sa cred ca chiar nu pot convinge pe nimeni.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #8 on: January 11, 2012, 03:22:59 pm »
Un nou inceput de an, o noua campanie pentru strangerea de 2%.

Rugam toti sustinatorii echipei de fotbal american Constanta Sharks sa completeze formularele si impreuna cu fisele fiscale care trebuie sa iasa in curand, sa fie inmanate unui membru Sharks sau depuse la Administratia Fiscala.

Pentru mai multe detalii http://www.ct-sharks.ro/doilasuta.php.

Membrii Sharks sunt obligati sa stranga cat mai multe fise, de la toti cunoscutii lor care muncesc: parinti, frati, rude, prieteni si cunostintele acestora. Fiecare fisa adusa valoreaza un punct (la extra) in notarea lunara si se va avea si pondere de vot pentru cheltuirea banilor proveniti din aceste fonduri.

Multumim.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #9 on: February 06, 2012, 12:58:28 pm »
N-a reusit nimeni din echipa sa stranga nici o fisa de 2% pana acum ?

Offline sigma

  • Former Sharks
  • *
  • Posts: 84
  • CB #24 Vlad
Re: 2%
« Reply #10 on: February 06, 2012, 05:13:44 pm »
Deocamdata am strans 3, trebuie sa le trimita tata.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #11 on: February 07, 2012, 07:23:41 am »
Pai nu preferati sa mi le dati mie sa le duc eu pe toate la fisc?
E mai putin deranj pentru toata lumea si mai am si eu o evidenta a lor, caci la virarea banilor nu am nici un control decat pe cel pe care mi-l fac singur, inregistrand toate fisele.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #12 on: February 29, 2012, 02:56:04 pm »
Saptamana asta eu obtin si fisele fiscale si saptamana viitoare cred ca merg sa depun ce am strans pana acum.
Nu am primit inca nimic de la nimeni din echipa.
Daca aveti de gand sa strangeti 2% de la cineva acum este momentul sa o faceti. Aduceti-mi doar declaratiile 230 completate chiar daca nu aveti inca fisele fiscale date de la angajatori, ca sa stiu eu ce am de facut.

Nu mai amanati si lasati pe alta data, caci la fel ca la antrenamente, eforturile individuale nu fac cat o ceapa degerata, insa un efort colectiv "se simte" imediat.

Ganditi-va ca cei ce au fost inaintea voastra v-au oferit sansa sa imbracati acum echipamentele de protectie sau uniformele pentru meci sau chiar multe alte lucruri. Oferiti si voi ceva voua sau celor ce vor veni si nu lasati acest fenomen sa se stinga de la sine, prin nepasare si indiferenta !

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #13 on: January 14, 2014, 02:46:37 pm »
Nu uitati si in acest inceput de an sa strangeti cat mai multe fise 2%de la toti cunoscutii care muncesc cu contract de munca.
Puteti descarca fisa 230 de aici : www.ct-sharks.ro/resources/decl_230_2013.pdf   si imprimati doar prima pagina.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #14 on: March 21, 2014, 09:27:53 am »
If anybody have more 2% forms, please bring them this weekend because I'll go to register al of them once.

Daca mai are cineva fise de 2% il rog sa le aduca weekendul acesta caci apoi le predau pe toate.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #15 on: December 15, 2014, 10:23:55 am »
Nu uitati in aceasta vacanta sa cautati si sa convingeti cat mai multi oameni care muncesc cu contract de munca, sa ne dea 2% catre Constanta Sharks.
Tot ce trebuie sa faceti este sa imprimati prima pagina din acest document: http://www.ct-sharks.ro/resources/decl_230_2014.pdf si persoana respectiva sa completeze punctul I. Date de indentificare a contribuabilului cu datele lui personale si sa semneze jos la Semnatura contribuabil si sa scrie data in dreapta acesteia.
Imi aduceti mie aceste formulare completate.
« Last Edit: December 15, 2014, 10:26:03 am by negrishor »

Offline ilfupr

  • Posts: 1
Re: 2%
« Reply #16 on: October 22, 2015, 06:31:46 pm »
Salut. Pentru 2016 aveti ceva planuri pentru 2%?

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #17 on: October 23, 2015, 07:39:56 am »
Salut !
Da, odata cu inceperea anului 2016 vom demara si campania de strangere de declaratii 2% pentru Sharks.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #18 on: February 25, 2016, 02:06:26 pm »
In afara de Mihnea, nu mi-a adus nimeni nici o fisa de 2%. Daca credeti ca puteti aduce, ar fi momentul.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #19 on: December 14, 2018, 07:53:38 am »
Se termina anul si trebuie sa strangem din nou cat mai multe declaratii 2%, de la parinti, bunici, rude, prieteni.
Cine nu cunoaste fenomenul, este vorba de sursa noastra de finantare, din care existam, gasiti pe site lamuriri, aici: http://www.ct-sharks.ro/doilasuta.php
Formularul il gasiti si acolo sau mai simplu imi spuneti mie de cate credeti ca aveti nevoie si vi le aduc eu gata tiparite.
Dupa completare mi le puteti da tot mie inapoi si ma ocup eu de trimiterea lor.
Se primesc puncte la evaluare pentru asta si nu numai, in decursul anului, premii. Adi a luat un borcan de suplimente anul trecut. ;D
« Last Edit: December 14, 2018, 07:46:18 pm by negrishor »

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #20 on: February 01, 2021, 01:36:01 pm »
Multumim lui Coco care a adus 9 fise, lui Niki care a adus 5 fise, lui Robert care a adus 2 fise si lui Mihnea care a adus 2 fise

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #21 on: February 08, 2021, 02:37:25 pm »
Multumim lui Stefan care a adus 2 fise.

Offline ngr

  • Administrator
  • *
  • Posts: 1599
  • coach
    • Mugur's Bodybuilding
  • No.: 34
  • Position: RB
Re: 2%
« Reply #22 on: March 01, 2021, 07:30:25 am »
Multumim lui Dragos pentru o fisa 2%!