Constanta Sharks Forum (public area) > General

2%

<< < (3/5) > >>

sigma:
Deocamdata am strans 3, trebuie sa le trimita tata.

ngr:
Pai nu preferati sa mi le dati mie sa le duc eu pe toate la fisc?
E mai putin deranj pentru toata lumea si mai am si eu o evidenta a lor, caci la virarea banilor nu am nici un control decat pe cel pe care mi-l fac singur, inregistrand toate fisele.

ngr:
Saptamana asta eu obtin si fisele fiscale si saptamana viitoare cred ca merg sa depun ce am strans pana acum.
Nu am primit inca nimic de la nimeni din echipa.
Daca aveti de gand sa strangeti 2% de la cineva acum este momentul sa o faceti. Aduceti-mi doar declaratiile 230 completate chiar daca nu aveti inca fisele fiscale date de la angajatori, ca sa stiu eu ce am de facut.

Nu mai amanati si lasati pe alta data, caci la fel ca la antrenamente, eforturile individuale nu fac cat o ceapa degerata, insa un efort colectiv "se simte" imediat.

Ganditi-va ca cei ce au fost inaintea voastra v-au oferit sansa sa imbracati acum echipamentele de protectie sau uniformele pentru meci sau chiar multe alte lucruri. Oferiti si voi ceva voua sau celor ce vor veni si nu lasati acest fenomen sa se stinga de la sine, prin nepasare si indiferenta !

ngr:
Nu uitati si in acest inceput de an sa strangeti cat mai multe fise 2%de la toti cunoscutii care muncesc cu contract de munca.
Puteti descarca fisa 230 de aici : www.ct-sharks.ro/resources/decl_230_2013.pdf   si imprimati doar prima pagina.

ngr:
If anybody have more 2% forms, please bring them this weekend because I'll go to register al of them once.

Daca mai are cineva fise de 2% il rog sa le aduca weekendul acesta caci apoi le predau pe toate.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Reply

Go to full version